Anasayfa » Resimli Anlatımlar » İDM Sıralı Link İndirme Resimli Anlatım
16.044

İDM Sıralı Link İndirme Resimli Anlatım

Download yapan kişiler tek tek linkleri indirmeyi sevmez ve kabullenemez.Çünkü indirdiğimiz bir program 5-6 part hatta yerine göre bağzu oyunlar 70 – 84 part’a kadar yükselebiliyor.Her part 200 mb olarak hesaplarsak yüksek bir internet hızı gerektirir.İnternet hızının yanı sıra her linkten sonra tekrar indirmeyi ayarlamak gerekiyor.Bende oyun indiriyorum indirme yaptığım zaman 24 saat kesintisiz olarak bilgisayarım açık kalıyor.

İnternet download manager’de sıralı indirme yapmak için öncelikle kullanacağiniz internet sağlayıcının premiumunu almanız gerekiyor.Hotfile,nedload,rapidshare gibi dosya yöneticilerinin premiumlarını 7-8 tl ye 1 aylık olarak alabilirsiniz.Premium almanızın sebebi hattınızın kaldırabileceği en yüksek hızda indirme yapabilirsiniz ek olarak capacthe kodu girmeden indirdiğiniz için bilgisayar başında olmanıza gerek yok.Yüklü miktarda link download ettiğiniz zaman internet bağlantınız sıkıntıya girer ve kopmalar yaşanabilir.

Hotfile,Nedload ve diğer firmaların premiumlamları nasıl yüklenir ?

Hotfile,Nedload gibi firmaların premiumlarını İnternet download Manager (IDM) yüklemek için üst tarafda yer alan İndirilenler >seçenekler>site bağlantıları’na tıklayın.

Site bağlantılarım sekmelerinde yüklediğiniz premiumların bir listesini görebilirsiniz.İstediğiniz zaman düzenleme ve yeni premium eklemesi yapılabilir.Daha önce premium yüklemediyseniz YENİ seçeneğine tıklayın.Açılan Site Giriş panelinde sunucu/yol bölümüne hotfile için news.hotfile.com,nedload için nedload.in şeklinde sunucu yolunu giriyoruz.Daha sonra kullanıcı adı ve 2 kere şifre girdikten sonra tamam diyoruz.İnternet download manager’e premium yüklenmiş oldu.

 İnternet Download Manager ile Sıralı İndirme

Sıralı indirme yapmadan önce indirmek istediğiniz linkleri bir not defterine yazıp kayıt edin.Daha sonra Görevler>Al>Text dosyadan seçip ekranın açılmasını beklyin.

Bu sayfada herhangi birşeye dokunmadan sadece tamam yazan yere basın.

1. linke tıklayın.Daha sonra en sondaki linke gelin. şift’e basarak son linkede tıklayın.Bu şekişde bütün linkleri seçmiş oldunuz.Bütün linkler seçildikten sonra sağ tıklayın.Kuyruğa taşı ve senkronizasyon kuyruğu tıklayın.

Üst tarafta kuyruklar yazan yere tıklayın.Senkronizasyon kuyruğu’nu başlat diyerk indirme işlemini başlatın.Bilgisayarınız açık olduğu ve internet bağlantınız olduğu sürece indirmeye devam edecektir.

Hakkında Özgür ulupinar

Bilişim Teknolojileri Bölümü Mezunu,şu anda Selçuk Üniverstesi Basım ve Yayın teknolojileri Bölümü okumaktayım.Model araba kullanıyorum.Traxxas E-maxx brushless Edition.Mamba Monster sahibi zıplatmayı hoplatmayı seviyorum.İki adet sultan papağanı besleyen hayvan dostu biriyim.